MASKPOL półmaska MP-12/5 GAZ

DrukujE-mail
Wyprodukowana w Polsce, bardzo dobra półmaska przeciwgazowa.

Różnica ceny dla wariantu
Cena sprzedaży z rabatem
Twoja cena brutto: 80,0 zł
Twoja cena netto: 65,04 zł
Udzielony rabat:
VAT: 15,0 zł
Rozmiar:
Opis

Półmaska MP-12/5 Gaz jest przeznaczona do ochrony układu oddechowego przed parami, gazami i płynami. Półmaska jest wyposażona w dwa łączniki puszkowe dostosowane do mocowania pochłaniaczy o wymiarach ∅ 77,5 x 25 mm oraz pochłaniaczy z filtrami ∅ 80 mm typu P2.

Jest wykonana z gumy i silikonu.

Na stanie posiadamy półmaski w rozmiarze M/L. Na życzenie Klienta sprowadzamy półmaski mniejsze w rozmiarze S/M.

Półmaska MP-12/5 Gaz spełnia wymagania normy EN-140.

Wyższa cena półmaski jest rekompensowana tańszymi pochłaniaczami. Polski producent (współpracujący z polską armią) zapewnia ciągłą dostępność kompatybilnych pochłaniaczy. W przypadku produktów z importu, zdażają się kłopoty z ich późniejszym zakupem.

Półmaska może być stosowana z następującymi pochłaniaczami:

 • A1 (kolor brązowy) do gazów i par organicznych - w połączeniu z filtrem P2, chroni przed mikroskopijnymi kroplami aerozoli oraz parami rozpuszczalników i pestycydów np. podczas:
  - malowania natryskowego farbami wodnymi lub bazującymi na rozpuszczalnikach organicznych w otwartych, wentylowanych pomieszczeniach.
  - malowania przy pomocy pędzla lub wałka, odtłuszczania, mycia oraz prac z klejami.
  - rozpylania pestycydów,
  - mycia wysokociśnieniowego z dodatkiem środków myjących.
 • A1B1E1K1 (kolor czarny) - chroni przed gazami i parami organicznymi, nieorganicznymi, dwutlenkiem siarki, gazami kwaśnymi, chlorem, amoniakiem i jego pochodnymi np. podczas:
  - spawania (wymagany dodatkowo filtr P2),
  - malowania i mycia przy pomocy preparatów zawierających amoniak,
  - pracy przy instalacjach chłodniczych zawierających amoniak,
  - prac związanych z zastosowaniem kwasów,
  - prac w przemyśle chemicznym, rafineryjnym oraz pokrewnych.

Półmaska kompletowana z elementami oczyszczjącymi (filtry, pochłaniacze i filtropochłaniacze) nie zapewnia skutecznej ochrony w przypadku wystąpienia niedoboru tlenu w powietrzu tj., gdy jego zawartość w powietrzu jest niższa niż 17%.

Półmaska może nie zapewnić skutecznej ochrony osobom posiadającym brody, bokobrody, duże nosy, głębokie blizny oraz zniekształcenia twarzy.

Bezpośredni użytkownicy powinni przejść szkolenie teoretyczne i praktyczne w zakresie prawidłowego użytkowania półmaski. Konieczne jest zapoznanie się z instrukcją producenta półmaski oraz kartami charakterystyki stosowanych środków chemicznych.

Opinie

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.