Półmaska przeciwGAZOWA MASKPOL MP-12/5


Półmaska MP-12/5 Gaz jest przeznaczona do ochrony układu oddechowego przed parami, gazami i płynami. Półmaska jest wyposażona w dwa łączniki puszkowe dostosowane do mocowania pochłaniaczy o wymiarach ∅ 77,5 x 25 mm oraz pochłaniaczy z filtrami ∅ 80 mm typu P2.
Jest wykonana z gumy lub silikonu.
Na stanie posiadamy półmaski w rozmiarze M/L. Na życzenie Klienta sprowadzamy półmaski mniejsze w rozmiarze S/M.
Półmaska MP-12/5 Gaz spełnia wymagania normy EN-140.
Wyższa cena półmaski jest rekompensowana tańszymi pochłaniaczami. Polski producent (współpracujący z polską armią) zapewnia ciągłą dostępność kompatybilnych pochłaniaczy. W przypadku produktów z importu, zdażają się kłopoty z ich późniejszym zakupem.
Polecana półmaska posiada bardzo dobre własności ochronne i użytkowe:
- Masa półmaski: < 225g (norma wymaga < 300g)
- Opór wdechu - przepływ 30 dm³/min < 15 Pa (norma wymaga < 50 Pa)
- Opór wdechu - przepływa 95 dm³/min < 80 Pa (norma wymaga < 130 Pa)
- Opór wydechu - przepływ 160 dm³/min < 180 Pa (norma wymaga < 300 Pa)
- Przeciek całkowity = 3,9% (norma wymaga <5%)
Półmaska może być stosowana z następującymi pochłaniaczami:
- A1 (kolor brązowy) do gazów i par organicznych - w połączeniu z filtrem P2, chroni przed mikroskopijnymi kroplami aerozoli oraz parami rozpuszczalników i pestycydów np. podczas:
- malowania natryskowego farbami wodnymi lub bazującymi na rozpuszczalnikach organicznych w otwartych, wentylowanych pomieszczeniach.
- malowania przy pomocy pędzla lub wałka, odtłuszczania, mycia oraz prac z klejami.
- rozpylania pestycydów,
- mycia wysokociśnieniowego z dodatkiem środków myjących. - A1B1E1K1 (kolor czarny) - chroni przed gazami i parami organicznymi, nieorganicznymi, dwutlenkiem siarki, gazami kwaśnymi, chlorem, amoniakiem i jego pochodnymi np. podczas:
- spawania (wymagany dodatkowo filtr P2),
- malowania i mycia przy pomocy preparatów zawierających amoniak,
- pracy przy instalacjach chłodniczych zawierających amoniak,
- prac związanych z zastosowaniem kwasów,
- prac w przemyśle chemicznym, rafineryjnym oraz pokrewnych.
Półmaska kompletowana z elementami oczyszczjącymi (filtry, pochłaniacze i filtropochłaniacze) nie zapewnia skutecznej ochrony w przypadku wystąpienia niedoboru tlenu w powietrzu tj., gdy jego zawartość w powietrzu jest niższa niż 17%.
Półmaska może nie zapewnić skutecznej ochrony osobom posiadającym brody, bokobrody, duże nosy, głębokie blizny oraz zniekształcenia twarzy.
Bezpośredni użytkownicy powinni przejść szkolenie teoretyczne i praktyczne w zakresie prawidłowego użytkowania półmaski. Konieczne jest zapoznanie się z instrukcją producenta półmaski oraz kartami charakterystyki stosowanych środków chemicznych.